< 9 >

HLAVA BÓDHISATTVY

Čína, dynastie Tchang (7. - 9. století). Výška 30 cm. 30.0 cm

200 000 Kč / 8 333 EUR
380 000 Kč / 15 833 EUR

Šedý vápenec. Hlava ladného klidného výrazu s přivřenými víčky a výraznými rty na kulaté tváři. Vyšší čelo je zakončeno v linkách propracovanými hustými kadeřemi stočenými do uzlu, kterému vepředu vévodí jednoduchá čelenka. Obličej je lemován velkýma výraznýma ušima. Provenience: sbírka Josefa Martínka (1888 - 1976).