< 3 >

VADŽRAPÁNI

Tibet, 16. stol. 9.8 cm

24 000 Kč / 1 000 EUR
28 000 Kč / 1 166 EUR

Zlacený bronz se zbytky polychromie. Vadžrapáni ve své hrozivé podobě jako bůh deště. Je strážcem tantrických nauk a vtělením transcendentního Buddhy Akšóbhji. Má tři oči, pětihrotou korunu, zlaté náušnice, náhrdelníky, náramky a nákotníčky. Kolem pasu má uvázanou suknici z tygří kožešiny, na které jsou patrné zbytky oranžové polychromie. Jeho vlasy jsou zježené a mají oranžovou barvu. V pravé, zdvižené ruce drží vadžru. Levá ruka je v gestu vymítání.