Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / PÁROVÉ VÁZY FAMILLE ROSE

< 311 >

PÁROVÉ VÁZY FAMILLE ROSE

Čína, značeno Čchien-lung 33.0 cm

120 000 Kč / 5 000 EUR

Porcelán, malba emaily na lesklé polevě. Precizně provedená malba ve stylu květiny a ptáci zpodobuje fénixe v krajině s ptáčky, mandarínskými kachnami, pivoňkami a lotosy.
 Provenience: sbírka Dr. Josefa Luska, vystaveno v expozici Národní galerie v Náprstkově muzeu, restituováno v roce 1993.