Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / FLÉTNOVÁ VÁZA TVARU KU

< 310 >

FLÉTNOVÁ VÁZA TVARU KU

Čína, 1740 – 1770. 30.5 cm

40 000 Kč / 1 666 EUR
40 000 Kč / 1 666 EUR

Porcelán, malba emaily růžové skupiny na polevě. Žánrové výjevy dvorních dam se služebnictvem u zahradních altánů a balustrád doplňují ve střední části motivy ideálních zahrad. Měděná montáž zdobená zlatem byla provedena dodatečně v Evropě na konci 18. stol. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.