Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / OPIOVÁ ZÁVAŽÍČKA

< 269 >

OPIOVÁ ZÁVAŽÍČKA

Barma, 19. stol. 9.0 cm

5 000 Kč / 208 EUR
5 000 Kč / 208 EUR

Bronz. Sada tří závaží určených k převažování opia. Největší z nich má formu bájného ptáka hintha, který byl znakem středověkého království Mon, dvě menší mají formu bájného zvířete toe myin, které dle legendy obývá himalájské lesy. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.