Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / HLAVA BÓDHISATTVY AVALÓKITÉŠVARY

< 264 >

HLAVA BÓDHISATTVY AVALÓKITÉŠVARY

Thajsko, období Bangkok, 18. stol. 7.5 cm

4 500 Kč / 187 EUR

Bronz. Bóddhisattva Avalókitéšvara je jedním z nejvýznamnějších bóddhisattvů mahájánového buddhismu. Ztělesňuje slitování, jeden ze dvou aspektů historického Buddhy Šákjamuniho. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.