< 213 >

KATANA

Období Momojama – ranné Edo, přelom 16. - 17. stol. 71.5 cm

120 000 Kč / 5 000 EUR
120 000 Kč / 5 000 EUR

Sign.: Bizen no kuni džú Sukesada saku. Nagasa (délka čepele): 71,5 cm. Cukurikomi (forma): hon zukuri. Hada (textura): itame/mokume. Hamon (linie kalení): nioideki togari midare se sunagaši evokující sanbon cugi. Koshirae (montáž): železná sukidaši ten zógan cuba s nawa fukurin sign. Inšú džú Naomicu s motivem listů dubu kašiwa. Měďená fuči kašira sign. Jošioka Inaba no suke s motivem koní dle malířské školy Kanó v technice fudebori. Menuki s motivem vějířů, kawari nuri saya.