< 214 >

KATANA

Éra Enpó (1673 - 1680). 65.3 cm

100 000 Kč / 4 166 EUR

Sign.: Kunimasu. Nagasa (délka čepele): 65,3 cm. Cukurikomi (forma): hon zukuri. Hamon (linie kalení): nioideki suguha, patrné bó ucuri. Nakago (řap): nidžimei Kunimasu. Koširae (montáž): nadekakugata cuba je z 18. - 19. stol. s motivem oblak vyvedených v technice efubori, fuči je s korespondujícím motivem vln a perlou dračího krále (hódžu). Menuki šinčú ve formě draka, tsuka má oplet v méně obvyklém stylu katatemaki. Poznámky: Kunimasu signoval ,,Tošú džú Kunimasu saku,Tosa Kóči džú Kunimasu, Tosa džú Ueno Taiboku Kimura Kunimasu saku”. Kimura Heizaemon. Narodil se v Hačio v Kóči a byl žákem 2. gen. Tanba no kami Jošimičiho ósacké linie. Později byl adoptován Ueno no kami Jošigunim a nechal si změnit jméno
na Jamaguči. Byl zbrojířem klanu Jamanouči.