Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / ŠINTÓ WAZAMONO WAKIZAŠI

< 215 >

ŠINTÓ WAZAMONO WAKIZAŠI

Období Edo, rok 1675. 45.0 cm

100 000 Kč / 4 166 EUR
100 000 Kč / 4 166 EUR

Sign.: Bungo no kami Minamoto Kunijoši. Nagasa (délka čepele): 45 cm. Cukurikomi (forma): hon zukuri. Hada (textura): itame, minoritní fukure. Hamon (linie kalení): nioi deki midare s tobijaki. Koshirae (montáž): kjó sukašimono cuba s námětem kosatce šóbu a borové jehlice macuba, fuči z šakudó s motivem macuba a borových šišek, kvalitní kinkó menuki, Edo-Tenšó goširae, kuronuri saya, kogatana s čepelí sign. Inoue Šinkai (gimei) a kozukou ve stylu ko Mino. Poznámky: Kunijoši působil ve druhé polovině 17. stol. v Jamaširo (Kjóto) a Hikone. Dat.: ,,šťastného dne osmého měsíce třetího roku éry Enkan” (1675) s přípisem ,,Namban tecu saku kore” (zhotoveno z oceli jižních barbarů).