Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / SÜ LIN-LU (1916 - 2011)–HRAČKY

< 130 >

SÜ LIN-LU (1916 - 2011)

HRAČKY

Datováno 1961. 54.0 x 34.5 cm

15 000 Kč / 625 EUR
50 000 Kč / 2 083 EUR

Signováno Sü Lin-lu a jedna pečeť autora. Tuš a barvy na papíře ve svitkové montáži. Zátiší s hliněnými figurkami. Námět, zobrazující lidové hračky, se objevuje nově v padesátých letech mezi žáky slavného malíře Čchi Paj-š’, tento malíř však maluje odlišným, energickým stylem, založeným na dlouhých tušových křivkách a volbě křiklavých barev, odvážně kombinovaných.