Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / PCHAN ŤIE-C’ (1915-2002)–DUHA NAD ŘEKOU LI

< 131 >

PCHAN ŤIE-C’ (1915-2002)

DUHA NAD ŘEKOU LI

Datováno: v létě 1961. 86.5 x 48.0 cm

32 000 Kč / 1 333 EUR
70 000 Kč / 2 916 EUR

Signováno Ťie-c’ a tři pečetě autora. Tuš a barvy na papíře, hedvábná bordura. Malíř Pchan byl nejvýznamějším představitelem čínského tradičního stylu malby zv. “kung-pi”, tj. styl “pracného štětce”, tedy drobné, přesné kresby, používající kontur. Větší váha se v tomto stylu klade na figurální složku obrazu. Pchan Ťie-c’ vstřebal i některé západní prvky zobrazování, například zrcadlení na vodní hladině. Malíř v 60. letech 20. století jako vedoucí studijní delegace navštívil tehdejší Československo.