< 49 >

CHLAPEC ŠAN-CCHAJ

Dynastie Ming, přelom 16. a 17. stol. 11.0 cm

6 000 Kč / 250 EUR
6 000 Kč / 250 EUR

Postava stojí na oválném podstavci. Po stranách hlavy má vyčesané vlasy svázané do dvou uzlíků – typický účes malých čínských chlapců. Oděv je prostý: kalhoty a kabátec s dlouhými rukávy přepásaný motouzem; avšak pentle, přehozená za krkem a vlnící se podél boků až k zemi, prozrazuje, že jde o nadpřirozenou bytost, nejspíše o chlapce Šan-cchaje, který stojí na oltáři po levém boku bohyně Kuan-Jin. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.