< 50 >

MNICH PUTAJ

Dynastie Ming, 15. - 16. stol. 6.5 cm

6 000 Kč / 250 EUR
8 500 Kč / 354 EUR

Plastika představuje Maitréjova převtělence z 11. století, zvaného Plátěný vak (tj. Putaj). Mohutná postava je usazena v pozici parjankásana, přičemž levá noha je zasunuta pod tělem. Ruce spočívají na kolenou, v levé drží růženec, naznačený v obryse. Jde o výrazný portrét díky tvaru lebky, výrazu tváře a předlouhým uším.