Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / BÓDDHISATVA AVALÓKITÉŠVARA

< 266 >

BÓDDHISATVA AVALÓKITÉŠVARA

Sumatra, Indonésie, 15. stol. 29.0 cm

80 000 Kč / 3 333 EUR
130 000 Kč / 5 416 EUR

Bronzové repoussé, zlaceno a polychromováno. Vzácné vyobrazení Avalókitéšvary, jednoho z nejdůležitějších bóddhisattvů mahájánového buddhismu, z předislámské indonéské Sumatry. Avalókitéšvara ztělesňuje nekonečné slitování s živými bytostmi, a je tak jedním
ze dvou aspektů historického Buddhy Šakjamuniho.