< 12 >

AMITÁJUS

Čína, 18. stol. 6.8 cm

12 000 Kč / 500 EUR
12 000 Kč / 500 EUR

Zlacené stříbro se zbytky polychromie. Amitájus sedí na dvojitém lotosovém trůnu ve vadžrovém sedu. Zdobí jej bódhisattvovské šperky, ke kterým patří pětihrotá čelenka, velké kulaté náušnice, náhrdelníky, náramky a nákotníčky. Na vlasech jsou patrné známky modré polychromie, na těle náznaky červené polychromie. V rukou drží nádobku s nektarem věčného žití.