Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / TCHANG TI (1878-1948)–ORCHIDEJE NA SKALISKU

< 174 >

TCHANG TI (1878-1948)

ORCHIDEJE NA SKALISKU

Čína, nedatováno. 136 x 36 cm.

16 000 Kč / 603 EUR
25 000 Kč / 943 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Ting-č' Tchang Ti. Pečetě pod signaturou: 1. pozitivní: Tchang Ting-č', 2. negativní: Čchin-jin jüan. Pečeť sběratele vlevo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana. Tchang Ti, přezdívaný Ting-č', působil v Pekingu a Šanghaji. Jeho praděd Tchang I-fen byl známým malířem, on sám se věnoval kaligrafii a malbě. Nejvíce jsou ceněny jeho krajiny v pozdně mingském stylu. Tento svitek je ukázkou mistrovského obrazu provedeného lavírovanou tuší, variací čar a četnými skvrnami.