Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–PÁR JEZDECKÝCH PORTRÉTŮ

< 169 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

PÁR JEZDECKÝCH PORTRÉTŮ

Čína, 20. století. 65,5 x 40,5 cm. 65.5 x 40.5 cm

16 000 Kč / 603 EUR
170 000 Kč / 6 415 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Závěsné svitky v brokátových montážích. V horní části obrazů je nadepsána báseň v úřednickém písmu, která je apokryfně signovaná Liang Š'-čeng a doplněná dvěma pečetěmi. V levém dolním rohu je připojena datace, apokryfní signatura Lang Š'-ning a dvě a dvě pečetě: 1. čchen Š´-ning, 2. kung-chuej. Obrazy jsou inspirovány tvorbou dvorského ateliéru na císařském dvoře za éry Čchien-lung (1736-1795). Ikonografie konkrétně vychází ze slavného  jezdeckého portrétu císaře v  životní velikosti a polovičního portrétu neznámé dvorní dámy v evropském brnění. Představují mandžuského velmože v civilním šatě na vraníku s  bílými skvrnami a dámu na bělouši.