Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–∆ KRABI

< 291 >

∆ KRABI

Nepřímo datováno 1948. 103 x 34 cm. 103.0 x 34.0 cm

1 900 000 Kč / 73 076 EUR
5 300 000 Kč / 203 846 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Pa-š'-ťiou suej Paj-š' lao-žen (89letý stařec Pa-š'). Pečeť: Pa-š'. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara. Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, ilustrace číslo 111. Josef Hejzlar - Aquarelles chinoises, Paříž, Editions Cercle d'Art, 1981, ilustrace číslo 43. Čchi Paj-š' proslul obrázky drobného hmyzu a vodních živočichů, zejména krevet a krabů. Pouhými odstíny tuše dokázal mistrně vyjádřit různé části jejich těla a rozlišit jejich umístění v prostoru.