Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–∆ KACHNA V LOTOSOVÉ TŮNI

< 290 >

∆ KACHNA V LOTOSOVÉ TŮNI

101 x 34,5 cm. 101.0 x 34.5 cm

1 900 000 Kč / 73 076 EUR
7 200 000 Kč / 276 923 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Ťiou-š'-wu suej Paj-š' (95letý Paj-š'). Pečeť: Paj-š'. Provenience: sbírka Milana Weinera. Čchi Paj-š' se na sklonku života rád vracel k námětu lotosu s velkými listy malovanými temnou tuší. I toto podivuhodné pozdní dílo dokládá umělcovu vitalitu, která jej provázela až do konce jeho dnů.