Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Giovanni Paolo Panini (1691-1765) - následovník–Apoteóza archeologie

< 67 >

Giovanni Paolo Panini (1691-1765) - následovník

Apoteóza archeologie

Olej na plátně. 140.0 x 160.0 cm

80 000 Kč / 3 200 EUR
80 000 Kč / 3 200 EUR

Giovanni Paolo Pannini byl italský malíř a architekt, dlouhodobě spjatý s Francií a Francouzskou akademií v Římě. Jeho významné obrazy s náměty slavností, které svého času pořádal kardinál de Polignac, se nachází v Louvru a Dublinu. Výrazným způsobem umělecky ovlivnil Canaletta a Piranesiho. Mezi jeho oblíbená témata patřily také římské ruiny. Na nabízeném obraze je fantazijní kompozice složená z různých historických atributů a antické relikty prorůstá divoká květena v odkazu na neúprosné plynutí času a zmaru. Geometrická architektura jako pozůstatek lidské společnosti je zde v kontrastu s organickou přírodou, která vyniká na pozadí namodralého nebe. Provenience: Dr. Zdeněk Macek