Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Abraham van Dyck (1635/36 - 1672) - připsáno–Portrét starší ženy

< 39 >

Abraham van Dyck (1635/36 - 1672) - připsáno

Portrét starší ženy

olej na plátně 94.0 x 82.0 cm

370 000 Kč / 14 800 EUR
370 000 Kč / 14 800 EUR

Abraham van Dyck byl umělcem zlatého věku holandské malby 17. století. Byl to také Rembrandtův žák a vynikal právě v zobrazování portrétů. Působivý portrét modlící se, či rozjímajícíí ženy s otevřenou knihou na klíně odkazuje na vliv umělce Nicolaese Maesa. Pozadí je tmavé a neutrální a postava z něj lehce a přirozeně vystupuje. Žena má výrazné vrásky a unavené oči. Přes hlavu jí splývá karmínový plášť se zdobením a jednoduchou kapucí. Barvy jsou harmonické a použití světlých a tmavých tónů je jemné.