Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Giacomo Francesco Cipper (1664 - 1736) - připsáno–Hráči karet

< 55 >

Giacomo Francesco Cipper (1664 - 1736) - připsáno

Hráči karet

olej na plátně 115.0 x 140.0 cm

120 000 Kč / 4 800 EUR
260 000 Kč / 10 400 EUR

Giacomo Francesco Cipper, známý jako Il Todeschini, byl sice rakouského původu, ale v první polovině 18. století pracoval převážně v Miláně. Mezi hlavní zobrazovaná témata patří různé žánrové scény z tržišť a hostinců, řemeslníci při práci, lidé hrající na hudební nástroje a podobně. Námětem jsou tři postavy, hrající karty. Jedná se zřejmě o falešné hráče. Scéna se odehrává venku, pod větvemi stromu. Nebe je potemnělé a celé scéně přihlíží pes. Postarší muž s dýmkou se opírá o velký sud a nahlíží mladíkovi po jeho levici do karet. Naproti sedí jeho společník, který pod kazajkou schovává další karty.