Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Německo, 16. století–Deset kruhových reliéfů

< 7 >

Německo, 16. století

Deset kruhových reliéfů

polychromované dřevo Ø 18 cm

120 000 Kč / 4 800 EUR
0 Kč / 0 EUR

Soubor deseti dřevěných kruhových reliéfů s částečně zachovanou polychromii a zlacením. Jedná se zřejmě o část většího celku s náměty Kristova utrpení, tedy tzv. pašijového cyklu, doplněného o několik scén ze života panny Marie. V pozdním středověku je zdůrazňováno Mariino spoluutrpení ale i spoluvykupitelský uděl, který pak vrcholí nejenom oslavením Krista na Nebesích ale i korunováním Panny Marie na královnu nebes, jako je tomu i v tomto cyklu Řazeno chronologicky: Kristova modlitba v Getsemanské zahradě Bičování Krista Korunování trním Kristus klesající pod křížem Ukřižování Zmrtvýchvstání Krista Nanebevstoupení Páně Seslání Ducha Svatého Nanebevzetí P. Marie Korunování P. Marie