Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Jan Cossiers (1600 - 1671)–Chlapec s dýmkou

< 24 >

Jan Cossiers (1600 - 1671)

Chlapec s dýmkou

olej na dřevě 65.0 x 49.0 cm

180 000 Kč / 7 200 EUR
0 Kč / 0 EUR

Jan Cossiers byl vlámským malířem, v jehož tvorbě převládá historická malba, náboženské motivy a portréty. Lze ho považovat za jednoho z předních umělců v Antverpách po smrti Rubense roku 1640 a zároveň za výrazného koloristu v celých Flandrech v 17. století. Chlapec s živým výrazem ve tváři, jakoby čekal na zpětnou reakci diváka. Obraz je laděný do hnědých barev, které se odráží hlavně na pozadí a chlapcově ošacení. (expertiza: Dr. Klaus Ertz, Lingen)