Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / CHU CCHUNG (činný 1425 - 1436)–NAPÁJENÍ KONÍ

< 32 >

CHU CCHUNG (činný 1425 - 1436)

NAPÁJENÍ KONÍ

15. století. 156,5 x 101,5 cm.

350 000 Kč / 14 583 EUR
5 100 000 Kč / 212 500 EUR

Malba na hedvábí. Rámováno. Signováno u levého okraje: Chu Cchung. Chu Cchung pocházel z Žu-kao v provincii Tiangsu. Působil na císařském dvoře za panování Süan-te (1425 - 1436). Specializoval se na malbu květin a stromů ve stylu Ma Jüana a na malbu sedlaných ořů ve stylu jüanské školy. Provenience: Sbírka Dr. Ing. L. Kapsa. Publikováno: Curt Glaser - Umění Číny a Japonska, Tab. XLVII.