< 91 >

VÁZA ARCHAICKÉHO TVARU „CHU"

Čína, dynastie Čching (2. polovina 18. století). Výška 32 cm Ø 23 cm

65 000 Kč / 2 600 EUR
65 000 Kč / 2 600 EUR

Porcelán, malba kobaltem pod polevou. Váza se dvěma hranatými oušky je zdobena šesti kruhovými medailónky s fénixi a rozvilinami, orámovanými dekorem mraků. Na hrdle se nacházejí pásy mořských vln a listoví, u dna stylizované okvětní lístky lotosu.