< 58 >

NÁSTŘEŠEK V PODOBĚ LVÍČKA FU

Čína, pece Š‘-wan, Fo-šan (provincie Kuan-tung), polovina 19. století. Výška 45 cm. 45.0 x 30.0 x 15.0 cm

36 000 Kč / 1 440 EUR
36 000 Kč / 1 440 EUR

Kamenina dekorovaná barevnými glazurami. Nástřešek má podobu čínského lvíčka fu s výrazně reliéfně modelovaným tělem a náznaky kůže. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.