Arcimboldo / Aukce / ČÍNSKÉ UMĚNÍ A STAROŽITNOSTI 11/04/2021, 14:00 / PORCELÁNOVÁ LAHVIČKA NA ŠŇUPACÍ TABÁK

< 138 >

PORCELÁNOVÁ LAHVIČKA NA ŠŇUPACÍ TABÁK

Čína, 19. století. Výška 8 cm. 8.0 x 4.8 x 1.7 cm

4 000 Kč / 160 EUR
5 000 Kč / 200 EUR

Porcelán, malba kobaltem pod polevou. V kruhových medailonech motiv dětí pouštějících draka v krajině s vodní plochou a horami a motiv starce s dětským sluhou a vykuřovadlem. Okolo medailonků motiv vlnek. Na dně apokryfně signováno Čchien-lung nien-c´