Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / KACUŠIKA HOKUSAI (1760-1849)–VELKÁ VLNA U POBŘEŽÍ KANAGAWY ZE SÉRIE „TŘICET ŠEST POHLEDŮ NA HORU FUDŽI"

< 48 >

KACUŠIKA HOKUSAI (1760-1849)

VELKÁ VLNA U POBŘEŽÍ KANAGAWY ZE SÉRIE „TŘICET ŠEST POHLEDŮ NA HORU FUDŽI"

Japonsko, 2. polovina 19. století. 25 x 37 cm. 25.0 x 37.0 cm

12 000 Kč / 452 EUR
24 000 Kč / 905 EUR

Barevný dřevořez „nišiki-e", formát „óban". Signováno: Hokusai aratame Iicu-hicu. Ikonický dřevořez, reprezentující japonské umění, proslavený celosvětově jako Hokusaiova Velká vlna. Vyšel kolem roku 1831 a poté v mnoha pozdějších vydáních a novotiscích.