Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / NECUKE S NÁMĚTEM BŮŽKA ŠTĚSTÍ HOTEIE A DÍTĚTE „KARAKO"

< 7 >

NECUKE S NÁMĚTEM BŮŽKA ŠTĚSTÍ HOTEIE A DÍTĚTE „KARAKO"

Japonsko, 19. století. Výška 4,5 cm. 4.5 x 3.0 x 2.0 cm

12 000 Kč / 452 EUR

Slonovina. Signováno: Gjokuzan. Gjokuzan (1843-1923) zhotovoval necuke s figurálními náměty, obzvláště však proslul svou dovedností ve ztvárnění lebek. Charakteristikou jeho prací je realistické ztvárnění a mistrovská úroveň řezby.