Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / SEDÍCÍ FIGURA DVANÁCTIRUKÉHO BÓDHISATTVY AVALÓKITÉŠVARY

< 61 >

SEDÍCÍ FIGURA DVANÁCTIRUKÉHO BÓDHISATTVY AVALÓKITÉŠVARY

Vietnam, 19. století. Výška 56 cm. 56.0 x 53.0 x 29.0 cm

55 000 Kč / 2 075 EUR
55 000 Kč / 2 075 EUR

Dřevo zlacené na lakovém podkladě. Postava je ztvárněna ve vadžrovém sedu. Hlavní pár rukou ukazuje gesto pokory, ostatní ruce drží rozličné atributy. Tělo zdobí bohatě nařasené roucho a hlavu koruna.