Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / PODLOUHLÁ KRABIČKA NA TABÁK

< 33 >

PODLOUHLÁ KRABIČKA NA TABÁK

Japonsko, polovina 19. století. Délka 10,5 cm. Ø 4 cm

18 000 Kč / 679 EUR

Bambus zdobený v technice „taka makie" námětem červené vážky. Víčko z tvrdého dřeva s motivem buddhistického klenotu „šippó" a fazolového lusku. Provenience: sbírka významného českého orientalisty.