< 12 >

KATANA

Japonsko, datováno 1944. Celková délka 99 cm, čepel 65,5 cm.

70 000 Kč / 2 650 EUR

Čepel signována a datována: Nóšú džú Kanemiči, devatenáctý rok éry Šówa, dne šestého měsíce. Hon zukuri, iori mune, aktivní suguha hamon s nidžúba, aši etc., masame hada. Mečíř Kanemiči, vlastním jménem Kodžima Tokidžiró, se narodil roku 1902. Studoval u tehdejších předních mečířů, jako např. u Kodžimy Kacumasy z okruhu Zendžó Kanejošiho, Kodžimy Kacumasy a poté u Watanabe Kanenagy. Má hodnocení maegašira v tóšó banzuke, byl členem elitní skupiny mečířů pracujících pro pozemní armádu Rikugun džumei tókó, v roce 1941 získal na mečířské výstavě speciální čestnou cenu. Je považován za špičkového mistra Sekitó období Šówa.