Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / SEDÍCÍ BOHYNĚ KUAN-JIN OPŘENÁ O KNIHY

< 67 >

SEDÍCÍ BOHYNĚ KUAN-JIN OPŘENÁ O KNIHY

Čína, 19.-20. století. 21.0 x 17.0 x 12.0 cm

250 EUR

Porcelán, bílá poleva zdobená uměle zvýrazněnou krakeláží. Kuan-jin stylizovaná do podoby Panny Marie s děťátkem na levé ruce. Figura, modelovaná do formy, sedí opřená o knihy, v ruce drží růženec. sign.: na zádech tlačené pečetě.