Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / Modrobílá mísa s kanelovaným okrajem

< 133 >

Modrobílá mísa s kanelovaným okrajem

Čína, období Kchang-si (1662 - 1722). Průměr 21 cm.

444 EUR
700 EUR

Porcelán, malba kobaltem pod polevou. Signováno znakem holuba. Tato mísa představuje typickou ukázku porcelánových prací z konce 17. století, kdy se keramici stále výrazněji odklání od přechodného stylu, do té doby dominantního, a zaměřují se na jednoduché rostlinné motivy a ornamenty, které se ve stejném období výrazně uplatnily i na polychromně zdobených výrobcích. Malíři porcelánu nechávají vyniknout jasně bílému subtilnímu porcelánovému střepu, který zdobí skalky s fantaskně pojatou flórou.