Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / CHE ŠAO-ŤI (1799-1873)–KALIGRAFIE

< 188 >

CHE ŠAO-ŤI (1799-1873)

KALIGRAFIE

Čína, 19. století. 140.0 x 47.0 cm

1 400 EUR
1 400 EUR

Tuš na papíře, brokátová montáž, závěsný svitek. pečetě: Che Šao-ti jin, C'-čen. Nápis o 60 znacích, vlevo kursívou věnování příteli vlastním jménem Čung-kche 仲恪, bez příjmení, následované signaturou. Nedatováno. Učenec, básník a významný kaligraf, zastával úřad okresního komisaře ve zkušební radě. V kaligrafii ho zaujaly nápisy na stélách z období Východních Chanů. Tyto nápisy snímal na frotáže a inspiroval se jimi ve vlastní tvorbě, kde tzv. úřední písmo (li-šu) originálně přetváří.