Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–BROSKVE

< 180 >

BROSKVE

Čína, 50.léta 20.století. 69.0 x 33.0 cm

55 000 EUR
120 000 EUR

Tušová malba ve svitkové montáži. Signatura: Pětadevadesátiletý stařec Paj-š' (ťiou-š'-wu suej Paj-š' lao-žen 九十五岁白石老人) pečeť: Paj-š'. Provenience: z majetku herečky Evy Kubešové, hvězdy filmu Zítra se bude tančit všude z roku 1952, který se těšil u čínských diváků velké oblibě. Obraz jí byl oficiálně darován čínskými představiteli při turné po Číně v roce 1956.