Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–TRIPTYCH : KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ S MOTÝLY A HMYZEM

< 78 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

TRIPTYCH : KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ S MOTÝLY A HMYZEM

Čína, 19.století 50.0 x 37.0 cm

10 000 Kč / 400 EUR

Barvy na rýžovém papíře, rámováno. Malba vyvedená jasnými barvami se smyslem pro detail. Botanicky a zoologicky přesná vyobrazení květin a motýlů se jako námět objevují již v 18.století, zejména u předmětů zhotovovaných pro export v Kantonu. Motýli jsou spojováni s dlouhověkostí. V kombinaci s květinovými motivy jsou tyto obrazy obdařeny řadou blahopřejných významů.