< 37 >

REFORMÁTOR CONGKHAPA

Čína, Peking, 18. století. Výška 10,8 cm.

60 000 Kč / 2 222 EUR
60 000 Kč / 2 222 EUR

Zlacený bronz. Congkhapa sedí na dvojitém lotosovém trůně ve vadžrovém sedu. Jeho ruce ukazují gesto roztáčení kola nauky. Je oblečený do mnišského roucha s dekorativně provedeným lemem. Na hlavě má špičatou čepici s dlouhými cípy. Na stylizovaných lotosových květech po stranách jsou ve výši Congkhapových ramen jeho atributy – vpravo svazek súter a vlevo plamenný meč.