< 36 >

MINIATURNÍ FIGURA CONGKHAPY

Tibet, 18. až 19. století. Výška 3,8 cm.

16 000 Kč / 592 EUR

Zlacený bronz. Postava reformátora Congkhapy s typickými atributy - mečem a svazkem súter - je usazena na dvojitý lotosový podstavec. Na hlavě má vysokou čepici, ruce vytvářejí gesto roztáčení kola nauky. Tato soška sloužila jako výplň škapulíře. Provenience: sbírka českého orientalisty.