Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ŤIEN PO (20. STOLETÍ)–PORTRÉT ČCHÜ JÜANA V KRAJINĚ

< 213 >

ŤIEN PO (20. STOLETÍ)

PORTRÉT ČCHÜ JÜANA V KRAJINĚ

Čína, datováno 1982. 68,5 x 46 cm. 68.0 x 46.0 cm

12 000 Kč / 444 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Mistr San-lü.” Pečeť: „Ťien Po.” Provenience: sbírka českého sinologa Josefa Hejzlara. Ťien-po je známým šan-tungským malířem, zabývá se malbou figur, krajin i „květin a ptáků”. Jeho volná až spontánní malba vykazuje expresivní prvky, zřejmě ovlivněné jeho velkým krajanem, profesorem Li Kchu-čchanem, ve figurální malbě však lze postřehnout i jistý vliv Fu Pao-š'e.