Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČCHEN ŠEN-I (*1897)–NEBESKÉ VÍLY

< 240 >

ČCHEN ŠEN-I (*1897)

NEBESKÉ VÍLY

Čína, datováno 1956. 37,5 x 54,5 cm.

8 000 Kč / 296 EUR
8 500 Kč / 314 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Nápis a signatura: „Nebeské víly rozhazují květy. V  Pekingu, 4. 7. 1956 namalovala Čchen Šen-i.″ Pečeť: „Čchen Liou.″ Čchen Šen-i se učila malbě soukromě u několika známých malířů. Pocházela z Cheng-jangu, kde také vyučovala na střední umělecké škole pro dívky. Malovala také budovatelská temata ve snaze postihnout socialistický realismus. Také tento obraz zachycuje tradiční téma, inspirované tchangskými malbami v Tun-chuangu, novým způsobem.