Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / MINIATURNÍ FIGURA UŠNÍŠAVIDŽAJY

< 42 >

MINIATURNÍ FIGURA UŠNÍŠAVIDŽAJY

Mongolsko, 19. století. Výška 4,8 cm. 4.5 cm

9 000 Kč / 333 EUR
9 000 Kč / 333 EUR

Zlacený bronz. Zobrazení ženského bódhisattvy Ušníšavidžaja sloužilo jako náplň škapulířů „gau”, nošených věřícími buddhisty na těle. Provenience: sbírka českého orientalisty.