Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ŤÜ LIEN (1828-1904)–KOBYLKA A CIKÁDA

< 200 >

ŤÜ LIEN (1828-1904)

KOBYLKA A CIKÁDA

Čína, datováno 1895. Průměr 25,5 cm.

85 000 Kč / 3 148 EUR
130 000 Kč / 4 814 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Formát vějíře, rámováno. Signováno: „Ke-šan lao-žen, Ťü Lien.″ Pečetě: 1. „Ku-čchüan″, 2. „Ťü Lien″. Ťü Lien je nejznámějším kantonským malířem dynastie Čching. Maloval především květiny a hmyz, ale i zvířecí a méně často lidské postavy. Jeho silnou stránkou byla aplikace jasné a přitom nenásilné barevnosti bez tušových kontur.