< 46 >

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Čína nebo Tibet, 16. století. Výška 9,5 cm. 9.0 x 6.0 x 4.0 cm

38 000 Kč / 1 407 EUR
38 000 Kč / 1 407 EUR

Bronz zlacený na lakovém podkladě. Buddha sedí na dvojitém lotosovém trůnu. Gesto jeho pravé ruky symbolizuje dotýkání se země, levá ruka volně spočívá na klíně. Lem roucha je dekorativně provedený, stejně tak plátky lotosového trůnu. Provenience: sbírka českého orientalisty.