< 47 >

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Čína, 19. století. Výška 17 cm. 10.3 cm

25 000 Kč / 925 EUR

Bronzové repoussé s parciálním zlacením na lakovém podkladě. Buddha sedí na dvojitém lotosovém trůnu. Gesto jeho pravé ruky symbolizuje dotýkání se země, levá ruka volně spočívá v klíně. Buddhova úrná, 31. fyzický znak Buddhova těla a symbol moudrosti, v  místě třetího oka je velmi výrazná.