Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–TŘI EXPORTNÍ PANELY

< 159 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

TŘI EXPORTNÍ PANELY

Čína, Kanton, 18. století. 42 x 35 cm.

18 000 Kč / 679 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Podobné malby vznikaly v otevřeném přístavu Kanton a odtud se dovážely do Evropy. Na prvním panelu hrají dva pánové šachy, dvě společnice přihlížejí a na terase nad nimi jim ke hře vyhrávají muž a žena. Námětem druhého jsou květiny a ptáci. Třetí panel zpodobuje pána a tři dámy prohlížející si kvetoucí lotos, který ve váze drží sluha.