< 48 >

POSTAVA MAHAKÁLY

Tibet, počátek 17. století. Výška 17 cm. 17.0 x 16.0 x 7.0 cm

180 000 Kč / 6 792 EUR
240 000 Kč / 9 056 EUR

Zlacený bronz. Mahakála je zde zobrazen v úkroku doprava na lotosovém podstavci ve spojení s jóginí. Božstvo má hrozivý obličej s třetím okem uprostřed čela. Jeho tělo zdobí girlanda z uťatých hlav a tygří kůže. Ve svých deseti rukách drží nejrůznější atributy - meč, luk, šíp, bubínek, trojzubec a další.