Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / FIGURA BÓDHISATTVY

< 58 >

FIGURA BÓDHISATTVY

Mongolsko, 19. století. Výška 11 cm. 11.0 x 9.0 x 5.0 cm

15 000 Kč / 566 EUR

Zlacený bronz se zbytky polychromie. Postava sedí na dvojitém lotosovém trůně v lotosové pozici. Je oblečena do bódhisattvovského šatu a na hlavě má pětihrotou korunu.