< 51 >

POSTAVA KARMAPY

Tibet, 18. století. Výška 13 cm. 8.0 cm

46 000 Kč / 1 735 EUR

Zlacený bronz. Nejvyšší reinkarnovaný láma školy Kagjupa je zde vyobrazen v lotosovém sedu na lotosovém podstavci. V rukách drží vadžru a ghantu. Na lotosových květech po stranách jsou ve výši Karmapových ramen jeho atributy – vpravo kniha a vlevo meč.